Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Ważne inwestycje drogowe - unijne wsparcie.

To był pracowity rok na drogach wojewódzkich. Oddane do użytku zostały cztery duże inwestycje. Ich koszt to łącznie 110 mln zł, z czego aż 91 mln to środki Unii Europejskiej.

- Widać dobrze, ile znaczy unijne wsparcie. Ze środkami Regionalnego Programu Operacyjnego systematycznie dostosowujemy sieć dróg wojewódzkich do nowoczesnych standardów. Wyprowadzenie ciężkiego ruchu z miast, poprawa bezpieczeństwa na odcinkach szlakowych i spowolnienie ruchu aut w miejscowościach, to efekty, które dostrzegamy bardzo szybko - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

W lipcu ubiegłego roku pierwsze auta pojechały obwodnicą Barlinka. To jedna z najważniejszych inwestycji na drogach wojewódzkich w ostatnim czasie. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby. Nowy jej przebieg zaprojektowano tak, by wykorzystać nasyp nieczynnej linii kolejowej.

Na 2,5-kilometrowym odcinku obwodnicy Barlinka powstały dwa ronda oraz podobnie jak w przypadku innych przejść dróg wojewódzkich przez miejscowości - liczne elementy spowalniające ruch pojazdów. Projekt objął nowe oświetlenie, przebudowę sieci energetycznej, gazowej, wodociągowej, ciepłowniczej i teletechnicznej. Koszt robót budowlanych wyniósł blisko 21,5 mln zł, co związane było z rozbiórką, a następnie budową lub przebudową szeregu obiektów inżynierskich - kładki dla pieszych na przedłużeniu ul. Kasprowicza, nowych wiaduktów nad ulicami Tunelową i Ogrodową oraz przebudową przepustu.

Wykonawcą inwestycji była firma Skanska SA. Wartość dofinansowania unijnego to 76% tzw. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia był wkład Gminy Barlinek, który wyniósł ponad 8 mln zł.

Dodajmy, że przygotowywany jest projekt drugiego etapu tej obwodnicy o długości około 450 m. Na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia powstanie wówczas
rondo.

09-01-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Z cyklu jak zmarnować pieniądze na pseudo obwodnicę , były plany obwodnicy dlaczego je zmieniono. Może wieczny radny pan Grzegorz Zieliński odpowie na forum. Zna się chyba na zakupie działek.
  • moze by tak oświetlić przejscie dla pieszych za Lidlem na tz.obwodnicy .
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Autoreklama

Sprzedam nową mobilną ładowarkę (power b...
powerbank sprzedam pojemność powyżej 200...
Witam szukam pracy najlepiej na terenie ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...