Reklama [A] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Spowodował wypadek śmiertelny. Zasiądzie na ławie.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie któremu zarzuca się to, że w dniu 23 maja 2020r. na drodze powiatowej nr 2116Z w okolicy Karska spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł jadący z nim pasażer pojazdu, tj. o czyn z art. 177§2 kk.

Na podstawie zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego ustalono iż w dniu 23 maja 2020r. podejrzany wspólnie z kolegą jechał samochodem marki Volkswagen. Około godz. 22:00, jadąc drogą powiatową nr 2116Z w okolicy Karska, podejrzany nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości i techniki jazdy do zaistniałych warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy.

Na skutek przedmiotowego zdarzenia, w wyniku rozległych obrażeń wielomiejscowych, śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu.

W toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Te środki zapobiegawcze były również stosowane w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany (lat 42) nie był wcześniej karany sądownie, w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania korespondujące z ustaleniami faktycznymi poczynionymi w toku postępowania.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na podstawie art. 177 § 2 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: PO Szczecin

18-12-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Dzień dobry, wynajmę mieszkania praco...
Kupię niewielką działkę budowlaną (5-6 a...
Wynajme kawalerke od zaraz najlepiej z o...
Доброго ранку, Я забезпечу приміщення...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...