Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [J] - GBS BANK
Relacja z XXI Sesji Rady Miasta.

W poniedziałek 30 grudnia odbyła się XXI Sesja Rady Miejskiej. Na początku sesji o miły akcent zadbała grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Barlinku, która pod kierownictwem pani Agnieszki Żołędziejewskiej zaśpiewała kolędy i pastorałki.

Po występie, grupa 13 radnych przeszła do właściwej pracy w ramach Sesji Rady Miasta, a ważnych tematów było dziś wiele.

Przede wszystkim podjęto decyzję w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Barlinek na 2020 rok. Budżet został jednogłośnie przyjęty.

Następnie przedstawiono propozycje do Wieloletniego Planu Finansowego. Wśród nich znalazło się m.in.:

- wzmocnienie terenów inwestycyjnych Starego Tartaku pod rozwój działalności turystycznej II etap. Zakres prac obejmuje m.in. budowę drogi dojazdowej od strony Gorzowskiej przy cmentarzu komunalnym i parkingu na potrzeby terenów turystycznych.

- zagospodarowanie parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej. Zadanie dotyczy kompleksowej rewitalizacji i zagospodarowania istniejącego parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej.

- budowa krytego basenu sportowego na Górnym Tarasie. Realizacja zadania planowana jest na lata 2022 - 2024.

- zaopatrzenie w wodę mieszkańców miejscowości Okunie. Zadanie obejmuje budowę ujęcia oraz sieci wodociągowej przez wieś. Tutaj w przypadku znalezienia źródeł dofinansowania realizacja przewidziana jest na rok 2022.

- przebudowa kanalizacji deszczowej w ul. Słowackiego i Pełczyckiej. Zadanie obejmuje modernizację i przebudowę istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej w ul. Pełczyckiej, Sienkiewicza, Szpitalnej i Słowackiego. Realizacja inwestycji nastąpiłaby w 2022 roku.

- przebudowa obiektów Klubu Żeglarskiego "Sztorm". Zadanie, które zrealizowane zostanie w 2023 roku dotyczy remontu i rozbudowy istniejącego budynku socjalno-magazynowego, pomostów mariny żeglarskiej oraz zagospodarowanie terenu.

- przebudowa ulicy Niepodległości.

- budowa budynku zaplecza sportowego przy ul. Strzeleckiej. Planowany termin realizacji 2023r.

- zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Rondzie Bankowym. Zadanie dotyczy parkingu położonego pomiędzy Rondem Bankowym przy ul. Strzeleckiej a Parkiem Laskera w Barlinku. Inwestycja polegałaby na zagospodarowaniu tego terenu poprzez budowę nowej nawierzchni ogólnodostępnego parkingu wraz z odpowiednimi dojściami do parku, w tym dla niepełnosprawnych. W tej kwestii w 2018 roku opracowana została dokumentacja a w 2019 roku złożony wniosek o dofinansowanie.

- zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Niepodległości i Odrzańskiej. Polegać to ma na zagospodarowaniu terenu poprzez budowę ogólnodostępnego parkingu, zieleni, miejsca wypoczynku itp.

- termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Dziedzicach.

- przebudowa drogi gminnej w Okuniach oraz w Mostkowie. Tutaj planuje się odpowiednie kroki w 2022 roku i 2021 dot. Mostkowa.

- zagospodarowanie przestrzeni przy ul. Różanej. Zadanie dotyczy obszaru między ul. Różaną, Niepodległości a ul. Armii Polskiej. Inwestycja polegałaby na zagospodarowaniu terenu poprzez budowę parkingu, utwardzenie, budowę dojścia, wjazdów, drogi dojazdowej i zagospodarowanie terenu.

30-12-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Trudno od niektórych wymagać kultury...
 • Dyskusje na sesji były nawet wiceprzewodniczący świecił brakiem kultury ! Wstyd panie radny brak słow! Niski poziom kultury i wypowiedzi!
 • A czy w trakcie sesji nie było żadnej dyskusji? Zadnych wniosków? Co się dzieje z rzetelnością dziennikarską na tym portalu?
  ---

  Od redakcji: Niestety, nie mogłem obejrzeć do końca sesji, stąd relacja jedynie z materiałów, które zanotowałem.

   

 • Różana i Odrzańska też bez dofinansowania więc projekt do szafy, parkingów nie będzie :(
 • "- zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Rondzie Bankowym. Zadanie dotyczy parkingu położonego pomiędzy Rondem Bankowym przy ul. Strzeleckiej a Parkiem Laskera w Barlinku. Inwestycja polegałaby na zagospodarowaniu tego terenu poprzez budowę nowej nawierzchni ogólnodostępnego parkingu wraz z odpowiednimi dojściami do parku, w tym dla niepełnosprawnych. W tej kwestii w 2018 roku opracowana została dokumentacja a w 2019 roku złożony wniosek o dofinansowanie...." projekt nie uzyskał dofinansowania więc zadanie nie będzie wykonane

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Powierzchnia domu 100m/kw, powierzchnia ...
Oferuję do wynajmu Goleniów, Gorzów Wlkp...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Kryta pływalnia (basen) tak czy nie?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] - DJ Pitersound
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...