Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - MARAL BHP
Przyznano Perły, Perełki i wyróżnienia turystyczne.

W czwartek 20 lutego w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się coroczne wręczenie Pereł, Perełek i wyróżnień Turystycznych za 2019 rok.

Podsumowania sezonu turystycznego w liczbach dokonała Katarzyna Mielcarek z CIT Barlinek. W 2019 roku Barlinek odwiedziło przeszło 27 tysięcy turystów z czego blisko 2,7 tysiąca skorzystało z usług Centrum Informacji Turystycznej.

Po krótkim wstępie i przedstawieniu statystyk – prowadząca galę przeszła do sedna sprawy. I tak. Nagrody otrzymali:

Turystyczna Perła Barlinka 2019

1. Sz.P. Anna i Peter Plumer - za wieloletnią współpracę i duże zaangażowanie w promocję Barlinka w Schneverdingen.

2. Koło Pszczelarzy w Barlinku - gratulacje z okazji jubileuszu 65- lecia działalności oraz podziękowania za zwiększenie oferty regionalnych produktów.

3. Sz.P. Radosław Szajda eBarlinek.pl portal informacyjny Barlinka i okolic - gratulacje z okazji jubileuszu 10 - lecia działalności oraz podziękowania za promocję Barlinka i okolic.

4. Feeling Dance Group - za wieloletnią promocję Barlinka w kraju i za granicą oraz reprezentowanie miasta na wielu konkursach tanecznych i imprezach turystycznych.

Turystyczna Perełka Barlinka 2019

1. Spiżarnia Bistro & Coctails - za zwiększenie oferty usług gastronomicznych w Barlinku.

2. Sz.P. Marta Matyszczak - za wyjątkową promocję Barlinka, poprzez osadzenie akcji komedii kryminalnej „Strzały nad Jeziorem” w barlineckich realiach.

3. Sz.P. Irena Dawid – Osina, Beata Dawid Galeria Kapitańska w Szczecinie - za wieloletnią promocję Barlinka poprzez organizację wystaw Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Malarskiego „Piękno ukryte” oraz prezentację Pracowni Ceramiki Unikatowej.

4. Sz.P. Paweł Cichecki - za promocję dziedzictwa kulturowego Barlinka i okolic poprzez stworzenie strony „Barlinek jakiego nie znacie” na portalu społecznościowym facebook.com.

5. Sz.P. Iwona Galbarczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mostkowie - za wieloletnią organizację Wiosennego Rajdu Nordic Walking „W poszukiwaniu wiosny” kultywującego polskie tradycje wielkanocne

6. Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic Muzeum Woldenberczyków i Wsi Dziedzice - za wieloletnią organizację Ogólnopolskiego Zjazdu Krajowego Stowarzyszenia Woldenbergu.

Podziękowanie: Krajowe Stowarzyszenie Woldenbergu - za wieloletnią współorganizację Ogólnopolskiego Zjazdu Krajowego Stowarzyszenia Woldenbergu.

7. Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej - za wieloletnią organizację imprezy Rajd Dnia Myśli Braterskiej skupiającej ponad 200 uczestników . Z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

8. Komitet Ochrony Orłów - za promocję unikatowych ptaków drapieżnych na terenie Nadleśnictwa Barlinek, która przyczyniła się do dużego zainteresowania przyrodą Barlinka i okolic.

Podziękowania otrzymali:

Sz.P. Marcin Kaczmarek - Leśniczy Leśnictwa Moczydło.
Sz.P. Mariusz Urban - Nadleśnictwo Kłodawa.

Ochotnicza Straż Pożarna Barlinek, Ochotnicza Straż Pożarna Mostkowo, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu, Komisariat Policji w Barlinku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Myśliborzu za zabezpieczenie VII Mistrzostw Polski NW oraz sprawność w działaniu i wyjątkowe zaangażowanie podczas działań ratowniczych.

Po zakończeniu oficjalnej części gali przyszedł czas na mniej oficjalne rozmowy przy pysznych pączkach. Jako gość wieczoru wystąpili w mini koncercie artyści Anna Harazińska i Sławomir Wojciechowski.

Centrum Informacji w Barlinku prowadzą dwie panie: Katarzyna Mielcarek oraz Olga Napierała.

20-02-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.


Dodaj komentarz

Komentarze

  • miło popatrzeć na ludzi,którzy pracą i pasją utrwalają dobry wizerunek BARLINKA i okolic....to zostało docenione i to jest piękne.....może kiedyś będziemy mogli usłyszeć....Barlinek mój wielki widzę Barlinek mój piękny widzę.....
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Szafa i łóżko. Każdy mebel do łatwego de...
Sprzedam ekonomiczne, bezawaryjne, tanie...
Przewóz do Barlinka i z powrotem dla...
Firma transportowa z Barlinka zatrudni b...
Firma Pro-Trailer Sp.z o.o. z siedzibą w...
Centrowanie kół rowerowych.
Dom o powierzchni 100m2, z zabudowanym t...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...