Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Poprawi się bezpieczeństwo na pasach przy ul. Niepodległości.

Każdego roku na przejściach dla pieszych na wysokości Hotelu City Park oraz w okolicy Skweru Józefa Piłsudskiego dochodzi do kilku groźnych potrąceń. Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce 16 stycznia br.

Często wynika to z nienależytej uwagi samych pieszych, zbyt dużej prędkości kierujących pojazdami a także nienależytego oświetlenia i wyniesienia przejścia. Sytuacja szczególnie źle wygląda wieczorową porą.

Temat bezpieczeństwa na wyżej wymienionych przejściach poruszyli podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Radni Cezary Michalak oraz Michał Antosiewicz.

W odpowiedzi Burmistrza usłyszeliśmy, iż opiniowana jest zmiana organizacji ruchu, która zakłada ograniczenie ruchu pojazdów powyżej 3,5 tony z wyłączeniem służb komunalnych oraz załadunku/ rozładunku towarów przy lokalnych punktach handlowych.

Jednocześnie do Ministerstwa złożony zostanie wniosek o przebudowę dwóch przejść dla pieszych. Przejścia miałyby zostać odpowiednio wyniesione, oznakowane i oświetlone.

W prawej kolumnie portalu dostępna jest SONDA, w której można zagłosować na powyższy temat.

31-01-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • WITAM a ja błagam p BURMISTRZU proszę na próbę oświetlić mocniej /mocno-bardzo jasno/ choć jedno przejście np te koło hotelu albo gdzieś indziej i niech mieszkańcy zadecydują czy chcieli by takiej zmiany bo to jest katastrofa lampa od przejścia około 40 m i świeci z wysokości około 8 m to jest pomyłka poprawmy bezpieczeństwo a dopiero budujmy parki skwery bo to jest najważniejsze bo martwy obywatel do parku nie pójdzie PO PROSTU BŁAGAM OŚWIETLIĆ PRZEJŚCIA
  • Ciekawe kiedy na średnicówce kogoś ktoś potrąci. Niestety ale to kwestia czasu. Zero oświetlenia przy wjeździe od strony Lidla.
  • Wiem, że niezadowolenie mieszkańców były by duże, ale uważam, że w minimum jednym miejscu sygnalizacja świetlna poprawiła by układ. Np. wyjazd z rynku. Wymagało by poszerzenia ul. Koziej o kilkadziesiąt centymetrów. Już teraz nauki jazdy mają duży kłopot ze skrętem w lewo. Wyniesienia np. obok dawnego grzybka, koło rossmana i to felerne przejście obok hotelu.
  • Dopóki ktoś nie wbije głupim pieszym żeby uważali, zatrzymali się, kręcili głową w lewo i prawo, wchodzili na pasy tylko wtedy gdy auta się zatrzymają, wchodzili na pasy bez głowy w kapturze, bez nosa w telefonie ze słuchawkami na uszach, to nic nie pomoże.

    W Barlinku każde dotychczasowe potrącenie to głupota pieszych oraz ich głupie przeświadczenie, że na pasach mogą wszystko. A no mogą ... ... nawet zginąć, bo w starciu z samochodem są bez szans. Pasy i to głupie przeświadczenie, że na pasach jestem królem, że nie mogę poczekać aż auto przejedzie, że przecież muszę przejść natychmiast a to niech cały ruch na drodze poczeka, ich nie uchroni.

    Głupota ludzka wychodzi na pasach !!!
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Witam, mam na sprzedaż pół domu dwurodzi...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Potrzebna księgowa do biura rachunkowego...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...