Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Policjant z Barlinka oddał osocze.

Zapotrzebowanie na osocze cały czas jest duże. To cenny dar, który wspiera chorych na COVID-19 w powrocie do zdrowia. Każdy kto przeszedł zakażenie może się włączyć w pomoc.

Tak zrobił asp. sztab. Albert Wałęka i stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim, by oddać osocze.

W dobie pandemii, każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W szpitalach personel medyczny walczy o ich zdrowie i życie. Oprócz lekarzy, w pomoc może się zaangażować wiele innych osób. Każdy kto przeszedł tą chorobę ma szanse wspomóc chorych, którzy nadal walczą z wirusem. Policjant z Komisariatu Policji w Barlinku asp. sztab. Albert Wałęka tak właśnie postąpił i oddał osocze, by ratować życie i zdrowie drugiemu człowiekowi.

Teraz, kiedy sam zmierzył się z wirusem i jest ozdrowieńcem, zdecydował się wspomóc leczenie chorych na COVID-19. Właśnie dlatego 31 grudnia br. oddał osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim. Po upływie dwóch tygodni pracownik Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa skontaktował się z nim ponownie aby po raz drugi oddał osocze gdyż za pierwszym razem w jego osoczu wykryto dużo dobrych przeciwciał. Nasz kolega nie zastanawiał się długo i 14 stycznia oddał osocze po raz drugi.

Albert sam zachęca innych by w ten sposób włączyli się w walkę z pandemią. To nic nie kosztuje, a wspomaga powrót chorych do zdrowia.

Osocze może zostać pobrane od osób, które:

spełniają podstawowe kryteria kwalifikacji dla dawców krwi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi (Dz. U.2017 poz. 1741) Link do Rozporządzenia;
przechorowały COVID-19, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testami, bądź wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, czyli minęło co najmniej:

- 28 dni od zakończenia objawów;
- 18 dni od zakończenia izolacji w przypadku osób, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy;
- są w wieku 18-65 lat;

w przypadku przeprowadzonej w przeszłości transfuzji oraz kobiet po przebytej ciąży w wywiadzie wymagane będą dodatkowe badania, które wykonane zostaną przez Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Rekomendujemy wcześniejszy bezpośredni kontakt telefoniczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ szczegóły pobrania są ustalane indywidualnie z każdym dawcą. Nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe badania wykonywane indywidualnie przez dawcę.

Oddanie osocza trwa około 40 minut i jest całkowicie bezpieczne. Policjanci gorąco zachęcają wszystkich do pomocy innym potrzebującym i oddanie osocza lub krwi potrzebującym.Źródło: KPP Myślibórz

20-01-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • No i git, gratulacje, mało komu z ozdrowieńców chce się poświęcić trochę swojego czasu za darmo dla innych. Warto nagłaśniać dobre przykłady
  • Brawo Panie Albercie!
  • Do redakcji : Pozdrawiam.
  • Medal mu dać. Wow wow wow. A jak ja oddam tez o tym napiszecie?

    Od redakcji: Tak, w końcu portal jest dla mieszkańców i o mieszkańcach.

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Barlinecki Ośrodek Kultury, poszukuje pr...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...