Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [J] - GBS BANK
Podpisanie umowy na uzbrojenie ''Starego Tartaku''.

W dniu 26 listopada Burmistrz Barlinka podpisał umowę z firmą M&K Zakład Sieci Sanitarnych Spółka z o.o. z Gorzowa Wlkp. na wykonanie pierwszego etapu wzmocnienia terenów inwestycyjnych „Starego Tartaku” w Barlinku pod rozwój działalności turystycznej.

W ramach tej umowy Wykonawca wykona drogę wewnętrzną z kostki betonowej o długości 290m biegnącą od ul. Jeziornej do wysokości dz. nr 243/35 wraz z infrastrukturą podziemną (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa z budową przepompowni i ich zasilaniem w energię elektryczną), zbiornik retencyjny, oświetlenie terenu i kanalizację kablową, roboty związane z przebudową przyłączy w celu usunięcia kolizji, nasadzenia i montaż małej architektury oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Dokumentację budowlaną wykonała firma SAN-Technika Jolanta Skowron z Barlinka.

Wyboru wykonawcy dokonano w trybie przetargu nieograniczonego. Koszt przyjętej oferty to 3.138.535,13 zł brutto. Zakończenie inwestycji przewidziane jest do 2 września 2019 r.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.13 Tworzenie i rozbudowa infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego w ramach Kontraktów Samorządowych (umowa o dofinansowanie nr RPZP.01.13.00-32-0008/17-00 z dnia 1 sierpnia 2017 r.)

Wartość dofinansowani wynosi: ok. 1.250.000 zł.

Realizacja następnych etapów tego zadania, w tym budowa parkingu przy cmentarzu zaplanowana jest w kolejnych latach.26-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Pytanie czy w tym projekcie zawarto konieczność rozbiórki ruder i wycinkę dzikiego zakrzaczenia i zadrzewienia terenów inwestycyjnych- tylko nie zmarnujcie tego terenu bo on już kosztował Gminę (ponad 3 mln, zł) tu będą koszty następne. Tylko nie domki dla niemieckich emerytów jak to kiedyś planowano- to zbyt cenny teren.
 • Dajcie spokój Radnemu Cezaremu K. on do tej pory nie rządził a znaczna część obecnych radnych to ugrupowanie Z. Siarkiewicza - jego dawny komitet wyborczy i SLD. Przypomnijcie sobie kto walczył przeciwko Fabryce Bornego i w jaki sposób?, po co wypisywać złośliwe bzdury, każdy z nas ma jakiś charakter. To przecież SLD(Faliński, Siarkiewicz rządząc uratowali Barlineckie Zakłady od zagłady jak to było w innych miastach. Dzisiaj są w PO, PIS, PSL. Ludzie się zmieniają i mają do tego prawo. Pytanie tylko o koszty naszego bytu tutaj. A szkoda że nie uratowano Koleji bo to jakby nie było odcięcie od Świata jest szansa, że powróci bo Rząd planuje odbudować Linie kolejowe łączące miasta powyżej 10 tys. mieszkańców, może do Choszczna?. Życzmy Radnym dużo zdrowia by przez 5 lat nie zgnębili podatkami działalności gospodarczej i rozwijali Gminę
 • B24 coś kombinuje z moim wpisem więc może tu się uda.

  I CO ? ... Ze starego tartaku będzie korzystała cała barlinecka społeczność? Czy tylko pewni wybrańcy ludu Barlinka, którzy postawią tam rozrywkę dla przybyszów, najczęściej, niemieckich.
  Bardziej mieszkańcy Barlinka skorzystali by z tego, gdyby powstał tam tzw. BOP a nie strefa rozrywki dla nielicznych.
  (BOP - Barlinecki Okręg Przemysłowy)

  Ciekawe jak Pan Cezary K. chce pomagać Barlinkowi, wiedząc, że to jego SLD-owscy sojusznicy w osobie burmistrza Siarkiewicza pognali Prignitza i Bornego do Gorzowa, którzy chcieli właśnie rozbudowywać się w Barlinku, a pewne "osoby" biznesowe do tego nie dopuściły.

  Jak Pan Cezary K. chce w przyszłych wyborach więcej osiągnąć, to już teraz powinien się odcinać od korzeni SLD-owskich ... no chyba, że ... chce w przyszłości startować do powiatu, a może nawet do sejmu z ramienia SLD.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Powierzchnia domu 100m/kw, powierzchnia ...
Sprzedam komputer HP Compaq dc5800 Micro...
Oferuję do wynajmu Goleniów, Gorzów Wlkp...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Kryta pływalnia (basen) tak czy nie?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] - DJ Pitersound
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...