Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Nowe stawki za wywóz śmieci.

W czwartek 30 stycznia odbyła się XXII Sesja Rady Miejskiej. Podczas jej trwania ustalono nowe stawki za wywóz nieczystości. Będą one wynosić odpowiednio 21 zł na osobę za śmieci segregowane oraz 42 zł za śmieci niesegregowane na osobę.

Nowe stawki za wywóz śmieci wejdą w życie z dniem 1-go marca.

Przeciwko uchwale zagłosowali radni Piotr Stanisławski, Michał Antosiewicz, Bernarda Lewandowska oraz Cezary Krzyżanowski. Za uchwałą głosowali: Jerzy Symela, Grzegorz Zieliński, Rafał Szczepaniak, Cezary Michalak, Mariusz Maciejewski oraz Sylwester Łuczak. Od głosu wstrzymała się Radna Alicja Kowalewska.

W sprawie podniesienia stawek za wywóz odpadów podzieleni radni, podczas trwania dyskusji, próbowali przekonać do swoich racji i pomysłów. Radny Cezary Krzyżanowski przedstawił projekt uchwały, w którym stawki to 17 zł oraz 34 zł adekwatnie do formy wywozu. Według Radnego Krzyżanowskiego pomysł ten został starannie obliczony. Projekt w głosowaniu odrzucono.

Swój głos zabrali także radny Sylwester Łuczak oraz Bernarda Lewandowska. W obronie uchwały wypowiedzieli się Radny Romuald Romaniuk, który stwierdził, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "musi zbilansować wpływy i wydatki". Stąd taka a nie inna kalkulacja cen. Podobnego zdania był Radny Rafał Szczepaniak, który stwierdził, że koszty pracy rosną, rodziny otrzymują dodatki w postaci chociażby programu 500+, dodatkowe emerytury zatem i koszty usług muszą wzrosnąć.

Pełne wypowiedzi Radnych możecie Państwo obejrzeć w poniższej relacji z XXII Sesji Rady Miejskiej w Barlinku.

31-01-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • nie majaczę, tylko mówię, że mam w nosie to że jedzą za pieniądze swoje czy nasze. pracują to im się obiad należy. jak każdemu.
  a ty zanim coś napiszesz naucz się czytać ze zrozumieniem.
 • be65echo majaczysz, radni sami płacą za obiady...
 • Rozumiem argumenty radnego Krzyżanowskiego, który zna się na temacie jak nikt inny w tej radzie. Rozumiem też radnego Romaniuka - człowieka, który prowadzi firmę, wie co w trawie piszczy. I to są wartościowi radni w tej kadencji. Reszta nie ma pojęcia o czym mówi a wielu z nich głównie majaczy.

  Obiady? Ludzie, to tak jakbyście się burzyli, że prezydent ma budżet na zakup garnitury wizytowego a w gości jedzie limuzyną zamiast nałożyć worek i owinąć się sznurkiem, a jako transport hulejnoga.
 • Obiadki w czasie sesji pewnie "wpieprzają" z kasy Rady, jeżeli nie - niech ktoś da mi na to papier. Ciężko wytrzymać 3 godziny bez michy? W innych miastach sesje trwają po 3-4 godziny i nikt w połowie nie idzie sobie na obiadek. Jak tak ma to wyglądać, to ja podziękuje.
  Kiedyś mówiono, że Zygmunt zrobił sobie z Gminy Folwark, ale to co teraz wyprawia ZłotoUsty razem z tym Przewodniczącym (co teraz się zajmuje śmieciami) to już prawdziwa katastrofa.
 • Jesteśmy zdziwieni, że radni wciągają obiadki podczas sesji? I nie płacą za nie? A po co mają płacić, skoro to też się należy? Do tej pory sądziłam, że dieta to jedyny nasz koszt, a tu i micha?? A kanapki ze sobą zabrać, a termosik wyjąć... tylko brać, bo co?
 • Dlaczego obrażacie radnego Szczepaniaka. Dobrze powiedział. Wzrost płacy minimalnej, dodatkowe emerytury, programy 500 plus itp generują koszty, wprowadzają pieniądze na rynek, podnoszą inflację. Wszystko poszło do góry. Brać to jest łatwo. Zrozumieć ekonomię już trudniej dla tych, którzy nauczeni są tylko brać.
 • Panie Szcz.... k Pan się stuknie w głowę i jeszcze raz zastanów się nad wypowiedzią.
 • Do debila który uważa,że za obiad radnych płacą.mieszkancy: walnij się w łeb!!!
 • Zapamietamy wam to drodzy radni.!!! Panie Łuczak trzeba było startowac z ramienia pisu a nie ukrywac sie za maską kww!!! To ze ktos bierze 500+ to znaczy że ma wam oddac do mennicy??? Wzrost zarobków o 100 zł netto uważacie za argument do zabrania przez was??? Brawo radni!!!!
 • Stawka w górę ok segregacja itd ale pgk za te pieniądze powinien zabierać wszystkie odpady. Także powinien zapewnić odpowiednie pojemniki a nie stoisz i 3 godziny wrzucasz butelki do pojemnika z okienkiem fi 10 z makulatura jeszcze gorzej . Pozatym wymagania tego nie tamtego też nie . Jedna wielka porażka.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Autoreklama

Sprzedam nową mobilną ładowarkę (power b...
powerbank sprzedam pojemność powyżej 200...
Witam szukam pracy najlepiej na terenie ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...