Reklama [A] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Nowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych.

Gmina Barlinek zrealizowała zadanie „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w centrum Barlinka”.

Projekt ma celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w centrum Barlinka, wzrost wiedzy i świadomości zarówno kierujących, jak i pieszych w Barlinku w zakresie zachowania ostrożności w pobliżu i na przejściach dla pieszych oraz ograniczenie liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na ul. Niepodległości w Barlinku.

Zakres projektu odejmował realizację działań zarówno w ramach poprawy infrastruktury 5 przejść dla pieszych na głównej ul. Niepodległości w Barlinku, jak i działań edukacyjnych i informacyjnych.

W realizację projektu zaangażowanych zostało wiele podmiotów lokalnych z różnych środowisk: Urząd Miejski, policja, straż pożarna, WORD, szkoła nauki jazdy, Barlinecki Ośrodek Kultury, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, placówki oświatowe. Projekt skierowany jest do wielu grup społecznych: dzieci, młodzież, seniorzy, innych mieszkańców, kierowców, kandydatów na kierowców.

Poprawa infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo pieszych w centrum Barlinka na ulicy Niepodległości obejmowała poprawę warunków na 5 przejściach dla pieszych poprzez zastosowanie na przejściach dodatkowego oznakowania pionowego i poziomego, oświetlenia i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym:

- budowę dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych (po 2 lampy oświetleniowe LED na przejście), które poprawi widoczność pieszego na przejściach,
- zamontowanie 2 znaków drogowych D-6 na tablicach z żółtym tłem przy każdym przejściu,
- zastosowanie specjalnej kostki dla niewidomych przed wejściem na przejście,
- malowane pasy grubowarstwowe i odblaskową nawierzchnią,
- zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu w postaci 2 luster poprawiających widoczność na skrzyżowaniu przy dwóch przejściach dla pieszych.

Oprócz robót inwestycyjnych poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w ramach projektu przewidziano szereg działań edukacyjnych i informacyjnych. Niestety ze względu na zagrożenia COVID-19 wiele z nich nie zostało do końca zrealizowanych.

Udało się zorganizować część zajęć, spotkań, pogadanek, konkursów w szkołach i przedszkolach gminy Barlinek, przekazano dzieciom elementy odblaskowe, przygotowano ulotkę dotyczącą zasad bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, przepisów ruchu drogowego w tym zakresie, danych statystycznych dot. wypadków z udziałem pieszych, wyemitowano materiały filmowe dla pieszych skierowane do dzieci, jak i dorosłych w temacie bezpieczeństwa na przejściach.

Wartość całego zadania: ok.136.000 zł. Wysokość dofinansowania: 93.250 zł.

Projekt został dofinansowany w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020 (realizacja programu w 2020 r.), cel szczegółowy nr 2: Bezpieczne przejścia dla pieszych.

22-12-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nareszcie. Szczególnie teraz gdy duży ruch i szybko ciemno bardzo się to przydało. Brawo ratusz!
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Dzień dobry, wynajmę mieszkania praco...
Kupię niewielką działkę budowlaną (5-6 a...
Wynajme kawalerke od zaraz najlepiej z o...
Доброго ранку, Я забезпечу приміщення...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...