Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
List otwarty do Burmistrza Barlinka. Podpisany przez grupę radnych.

Na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynął list otwarty skierowany do Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego podpisany przez grupę 10 radnych.

Korespondencja dotyczy podjęcia działań w celu zapewnienia opieki dla dzieci uczęszczających do barlineckich szkół i przedszkoli, które to nie funkcjonują w związku z przedłużającym się protestem nauczycieli. Poniżej pełna jego treść.

18-04-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • nie narzekajcie-nauczyciele, szkoła powinna trwac od 7-15, a nie na zmiany do 18 jak w krakowie ,korytarze przepełnione ,dzieci zmeczone,i same kartkówki, dzieci po nocach sie ucza ,sa wyczerpane, powinniscie wykładac wiecej na lekcjach a nie do domu ,nie kazdy rodzic ma czas pomóc dziecku, i to sie odbija na dzieciach,-----przemyslcie,
 • Rzygać już mi się chce od tego nauczycielskiego strajku. Od września przenoszę dzieciaka do szkoły prywatnej i mam w czterech literach to całe roszczeniowe towarzystwo.
 • Maryśka napisałaś sześć razy krótszy komentarz od Niny a zawarłaś w nim tyle jadu, że klękajcie narody. Gratuluję.
 • Jak miło poczytać bardzo mądre, dosadne, uwikłane intelektualnie i jedynie słuszne komentarze zatroskanych dzieciorobów. Nic dodać, nic ująć. Jeszcze więcej jadu wylać, jeszcze więcej poużywać sobie na swoich nie tak dawnych wychowawcach - głosy asiorków poszły po miedzy niczym kundli skowyt
 • Na barlinek24 cenzura jest jak za komuny. W ogóle nie można swobodnie wypowiedzieć. Masę krytycznych wobec nauczycieli komentarzy jest nie publikowanych.
  Generalnie rodzice są wściekli na nauczycieli za formę tego strajku i za straszenie kolejnym strajkiem we wrześniu albo prowadzeniem strajku włoskiego.
  Ludzie, wstydu nie macie. Już i tak macie najniższe pensum w Europie. Można jeszcze mniej pracować niż 18 godzin lekcyjnych w tygodniu? I tak rodzice odwalają za was kawał roboty, bo zadajecie dzieciom tyle do domu, że trzeba z nimi siedzieć po trzy godziny dziennie codziennie i tłumaczyć materiał.
  A tu słyszę, że w Radosnej nauczycielka powiedziała, że mają już cały materiał przerobiony. I tym dzieciom prawie nic nie zadają do domu. Co zatem jest nie tak z nauczycielami ze szkół publicznych? .
  Może postrajkujcie sobie w wakacje a nie znów we wrześniu kosztem dzieci i rodziców. Nie każdy może sobie pozwolić na wzięcie w pracy trzech tygodni wolnego a gadanie, że strajk musi być społecznie uciążliwy jest zupełnie nie na miejscu w sytuacji, gdy społeczne odczucie jest takie, że nauczyciele w stosunku do swojego nakładu pracy mają i tak wysokie zarobki.
  Uważam, że potrzebna jest gruntowna reforma. A zacząć należy od zlikwidowania karty nauczyciela i wprowadzenia ośmiogodznnego dnia pracy nauczyciela czyli na terenie szkoły od 7 do 15. Pensum odpowiednio podniesione np. 6 godzin lekcji przy tablicy, dwie godziny na przygotowanie się do lekcji i sprawdzanie klasówek. Dzieci mogą wytrzymać w ławkach po 5-6-7 a nawet 8 godzin to nauczyciele też powinni. I dopiero wtedy można myśleć o podwyżkach wynagrodzeń. Nie wcześniej.
 • Przy całym tym strajku zachodzi pytanie co tym razem rząd -Polin kombinuje. Bo to, że PO jest pro niemieckie a PiS pro żydowski to chyba nie jest już tajemnicą. Przy okazji uwaga na judasze w drzwiach bo po cyrku z Prudnikiem Brodziński będzie chodził teraz po domach i szukała antysemitów ! Wyłącz TV i włącz myślenie - nadal mamy likwidację tego co polskie począwszy od firm a na wciskaniu bredni o wspólnej historii dwóch narodów przez nieuk i dyletanta z niejasnym rodowodem.
 • W Mostkowie powinni wymienić dyrektorkę.
 • Nauczyciele żądają zaporowych podwyżek i w nosie mają los dzieci i rodziców. Zmuszają do brania w czasie ich strajku urlopu albo opieki. Nie obchodzi ich, że rodzice nie mają jak nauczyciele 70 dni urlopu a tylko 20-26 dni. Nie obchodzi ich, że opieka jest płatna w 80% i przebywając na zasiłku opiekuńczym rodzice tracą bezpowrotnie część wynagrodzenia. Nie obchodzi ich, że podczas nieobecności w pracy piętrzą się zaległości i pracodawca krzywo patrzy na pracownika, który idzie na opiekę w zasadzie na czas nieokreślony, gdyż nie wiadomo kiedy skończy się strajk – może jutro a może za miesiąc. Na dodatek nauczyciele winą za całą sytuację obarczają rząd, bo gdyby dał im żądane podwyżki, to łaskawie zakończyliby strajk. 300 zł do podstawy ich nie zadawala chcą 1000 zł plus wszystkie dodatki liczone od tego tysiąca. Ale zwiększyć pensum o dwie godziny lekcyjne w tygodniu to już nie chcą. Ogromne podwyżki TAK ale odrobinę więcej pracy to już zdecydowanie NIE. I po trupach do celu. Przykro aż patrzeć jak zdegradował się zawód nauczyciela.
 • Właśnie wymieniają dyrektorów SP4, SP Mostkowo i szkoły na Św.Bonifacego.
  Ogłoszenia są na stronie gminy. Można wystartować i zająć się dziećmi w czasie strajku...
 • Tia urzędnicy rzucą wszystko robotę z burmistrzem i pójdą opiekować się dziećmi w szkołach bo się komuś zachciało strajkować...

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Szukam pracy w branży handlowej. Mam wie...
Ford Mondeo kupiony w Polskim salonie (k...
Rok produkcji:2003 Przebieg:165000km S...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] - DJ Pitersound
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...