REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Konferencja prasowa Burmistrza Barlinka [WIDEORELACJA]

W piątek 17 kwietnia 2020 roku o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Głównym tematem konferencji była aktualna sytuacja epidemiologiczna.

Najważniejsze punkty konferencji to:

GMINA

- Gmina, podobnie jak i cały Kraj musi przestrzegać zasad i obostrzeń zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego.
- Obostrzenia dotyczą każdego z nas - mieszkańców - jak i instytucji.
- W Gminie Barlinek wszystkie instytucje oraz służby są w pełnej gotowości, by nieść pomoc mieszkańcom, w tym .m.in. OPS, który niesie pomoc osobom starszym, potrzebującym oraz Policja, Straż Pożarna, harcerze itp.
- w Urzędzie Gminy dyżur dotyczący aktualnego stanu pandemii pełni powołana do tego osoba.

GOSPODARKA

- Problemy w firmach oznaczają problemy dla Gminy, w związku z powyższym Burmistrz Dariusz Zieliński deklaruje wszelką pomoc dla tych firm, które złożą wnioski o pomoc w ramach możliwych rozwiązań.
- W związku z faktem, że uchwalony budżet z grudnia 2019 roku jest w tym momencie nieaktualny, należy spodziewać się możliwych cięć kosztów i wydatków, co oznacza mniejsze pieniądze na kulturę, oświatę i sport.
- Inwestycje, które finansowane miały być z budżetu miasta będą ograniczone. Nie zagrożone zaś są inwestycje, które się toczą lub te rozstrzygane aktualnie w przetargach. Z inwestycji, które trwają mowa jest m.in. o remoncie budynku "ekonomika", zaplecze stadionu, budowa ulicy Marii Konopnickiej czy termomodernizacja budynków wielorodzinnych.
- Niezagrożone są inwestycje budowy ulicy Chopina.
- Niezagrożony jest także program antysmogowy, którego wartość wyniesie 3 700 000 zł i pozwoli na wymianę 150 pieców oraz termomodernizację budynków.
- Gmina deklaruje bieżący kontakt z przedsiębiorcami.

Pełny przekaz Burmistrza dostępny jest w materiale wideo, do którego obejrzenia zapraszamy.

R E K L A M A
MARAL - Hurtownia Artykułów BHP \ PPOŻ
maseczki włóknikowe, maseczki bawełniane wielokrotnego użytku, rękawice nitrylowe, odzież i obuwie ochronne.
ul. Tunelowa 39, 74-320 Barlinek.
www.maral.com.pl

17-04-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Ja też nie wyrażam zgody.
 • w razie czego...... nie wyrażam zgody na przekazanie swoich danych osobowych dla pisowskiej poczty narodowej
 • 5 minut podziękowań, 5 minut opowiadania o zmniejszeniu wpływów do kasy gminy, 8 minut tego co zrobię w zakresie inwestycji, i 1 minuta zapewnienia że mieszkańcy nie zachorują bo pan burmistrz stosuje się do zaleceń rządu, sanepidu itp. Żenada proszę państwa!!! A gdzie oferta pomocy? A gdzie maseczki? A gdzie prośba o wspieranie seniorów? A gdzie cała reszta ? Tylko tyle? A może aż tyle....
 • W Polsacie już zawistują ze na jesień druga fala wirusa - bandziory. A Polacy ogłupienia że głowa boli . Wy nie wirusa się bójcie ale tego co wam zrobią jak ta bajeczka się skończy . Jedna bajka o terrorystach już się skończyła !
 • Policja wróciła do renomy ZOMO

  Jak „małym” trzeba być człowiekiem by przepytywać ludzi w kolejce po wydawane jedzenie w barze co zamówili i pytać na stacjach benzynowych ile mieli benzyny w baku przed tankowaniem, po czym wypisywać mandaty, bo poziom benzyny w baku pozwalał na powrót do domu? TO JEST POZIOM CHOROBY PSYCHICZNEJ.

  Dla mnie takie osoby nie są policjantami, patrzę na nich z pogardą. Ja w mojej pracy, też wykonywanej dla Skarbu Państwa przy bardzo poważnych przestępstwach, szedłem w cywilu z gołymi rękami do największych bandytów. Oni, tchórze, z bronią, hańbiąc mundur, zaczepiają Bogu ducha winnych ludzi w kolejkach żeby się przypodobać opróżnionym bloczkiem mandatowym. Każdy PIES Z KRWI I KOŚCI powinien na swoim komisariacie takiego „szeryfa” wytrzaskać po głowie za przynoszenie wstydu kolegom, nooooo chyba że koledzy tak samo ambitni – od bandytów to z daleka bo mogą przywalić albo załatwić odesłanie do Suwałk na skrzyżowanie, ale Kowalskiego wracającego z dziećmi z marketu się nie boimy
 • Jednak żyje! :-) A tak bardziej serio, to nie usłyszałem żadnego pytania od dziennikarzy, więc to było bardziej orędzie była niźli konferencja prasowa ;-)
 • Konferencja z pracownikiem.
 • Bla Bal Bla...
 • skoro sa obostrzenia jakie sa to dlaczego burmistrz urzadza sobie spacerki z wozkiem ulicami miasta? czy to potrzeba zycia codziennego? innym sypią mandaty a wladza co?
 • "Burmistrz Dariusz Zieliński deklaruje wszelką pomoc dla tych firm, które złożą wnioski o pomoc w ramach możliwych rozwiązań."
  przepraszam ze co? to sa chyba jakies zarty?
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Dom o powierzchni 100m2 oddany do użytku...
Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Kupię każdą ilość ślimaka winniczka. ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...