Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Konferencja Burmistrza w związku z aktualną sytuacją w Gminie.

W piątek 6 listopada o godzinie 9:00 w Urzędzie Miejskim w Barlinku odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, która dotyczyła sytuacji w Gminie Barlinek w związku ze stanem epidemii koronawirusa.

EDUKACJA

Zgodnie z decyzją Rządu od poniedziałku 9 listopada Szkoły Podstawowe na terenie Gminy Barlinek przejdą na pracę zdalną. Bez zmian natomiast funkcjonować będą przedszkola i żłobki. Obostrzenia wprowadzane są zgodnie z poleceniami wojewody zachodniopomorskiego i przez podległe mu instytucje.

ZDROWIE

Gmina Barlinek jest uczestnikiem Rządowego Programu „Wspieraj Seniora”, który skierowany jest do osób powyżej 70-go roku życia. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy mogą zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku. Udzielona zostanie im wszelka informacja i pomoc.

W Szpitalu Barlinek decyzją wojewody są 4 łóżka w izolatorium, 7 łóżek dla zakażonych. Działa Punkt Wymazowy Covid-19.

FINANSE GMINY

Sytuacja gminy podlega bieżącej analizie. Zgodnie z planem realizowane są inwestycje m.in. uzbrojenie Strefy Inwestycyjnej – etap II, uzbrajanie ulicy M. Konopnickiej, budowa drogi Dzikowo – Pustać oraz drogi do wsi Brunki. Trwa przebudowa ulicy Chopina oraz budowa Miejskiego Centrum Rekreacji Społecznej i Integracji na terenach po tartacznych.

EKOLOGIA

W ramach programu Antysmogowego podpisano już kilkadziesiąt umów na wymianę pieców i termomodernizację budynków.

INWESTYCJE 2021

W ramach przygotowanego projektu budżetu na rok 2021 z pośród wszystkich inwestycji zaplanowanych do wykonania, blisko 80% ma dofinansowanie zewnętrzne na kwotę 26 milionów złotych.
Gmina Barlinek została beneficjentem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę około 4 miliony złotych.

POMOC DLA PRZEDSIĘBIORSTW W DOBIE KORONAWIRUSA

Gmina Barlinek na bieżąco prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami i pracodawcami. Z rozmów wynika, iż przepisy tarczy antykryzysowej w części łagodzą problem pracodawców, ale oczekiwania są znacznie większe, dlatego Burmistrz Barlinka w ramach swoich kompetencji deklarują daleko idącą pomoc. Do Urzędu Miejskiego wpływają wnioski poszczególnych przedsiębiorców z prośbą o ulgi w podatku od nieruchomości i innych danin. Odroczenie płatności lub rozłożenie na raty zobowiązania będą rozpatrywane indywidualnie. Przygotowany zostanie projekt uchwały dotyczący ulgi w podatku od nieruchomości za okres październik – grudzień 2020, który skierowany będzie do branży gastronomicznej, turystycznej i fitness.

ŚWIĘTA PAŃSTWOWE

Narodowe Święto Niepodległości, które odbywa się 11 listopada odbędzie się w okrojonej wersji – tylko Msza Święta w Kościele pw. NSNMW o godzinie 10:00 oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

06-11-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Brawo burmistrzu pomoc turystyce jest niezbędna!
  • Jakie inwestycje są planowane? 26 mln to imponująca kwota.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

W tych trudnych czasach przykłada się do...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...