Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w mieście.

W dniu 14 grudnia 2018r w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Myśliborzu pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu wzięli udział, pedagodzy, nauczyciele, dzielnicowi, pracownicy gminy Barlinek, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, Komendant Komisariatu Policji w Barlinku oraz Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Barlinku.

Ważnym aspektem, który został poruszony w trakcie debaty była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowego oraz działania w obszarze profilaktyki społecznej podejmowane nie tylko przez dzielnicowych, ale również przez innych funkcjonariuszy Policji zajmujących się tą tematyką. W ramach spotkania, przybliżono uczestnikom zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacji Moja Komenda.

W trakcie spotkania poruszono także tematykę Mowy nienawiści. Pojawiające się w przestrzeni publicznej problemy i zagrożenia bezpieczeństwa związanego z wielokulturowością społeczeństwa skłaniają, do głębokiej analizy zachowań społecznych oraz zwiększają rolę Policji w zakresie informacji, edukacji oraz przeciwdziałania na taki typ zagrożeń.

Zaproszeni goście mogli dowiedzieć się o genezie oraz rodzajach tego zjawiska. Uczestnicy dowiedzieli się, że akceptacja mowy nienawiści w wymiarze społecznym prowadzi do utrwalania się stereotypów, uprzedzeń i może także prowadzić do tzw. przestępstw z nienawiści.

Debata była także okazją do dyskusji, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa na terenie gminy Barlinek.

Źródło: KPP Myślibórz

14-12-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Tomaszku - skup się na jednym komentarzu, bo nie wiem, gdzie kończysz wątek a w którym miejscu zaczynasz nowy. A w domciu wszyscy zdrowi, psy wyprowadzone za potrzeba?
 • Młodzi policjanci przechodzą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szkolenia z antysemityzmu. Placówka zasłynęła promocją książki prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego. Prof. Engelking przekonywała, że Polacy współuczestniczyli w Holocauście. Prof. Grabowski zasłynął stwierdzeniem, że Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów.

  Od 1945 roku poziom inteligencji, wiedzy o własnej historii itd... w Narodzie Polskim zanika już nie z roku na rok ale z minuty na minutę.
 • BARDZO potrzebna debata
  z BARDZO ... dyskutantami

 • O Policji

  Policja wystąpiła podwyżki nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za lewe zwolnienia lekarskie i już gotowi do bicia rolników co można zobaczyć na you tube przy proteście rolników na A2.
 • tu nie chodzi o nawracanie ludzi ale o budowanie świadomości tej świadomości której zabrakło przed 1795r jak i 1939 r. UE idzie w kierunku neomarksizmu poprzez budowanie niewolników. Mało kto wie bo przecież media o tym milczą , że ci którzy publicznie obnażają to zakłamanie mają w swoim życiu nieustanne przygodny jak np Pan Nikt - spalony samochód itd.... PiS powstał po to by kontrolować ruchy narodowe.
 • Polacy są Narodem którego niszczenie trzeba robić systematycznie małymi krokami nie otwarcie bo się obudzą ale powoli wlewając swój neomarksistowski jada w życie ludzi. I tak się własnie dzieje najpierw media później fabryki, szkoły itd.... zanim się obudza będą mniejszością we własnym kraju tak jak teraz Niemcy. Ludzie są zajęci zakupami budowaniem remontowaniem co ich tam polityka obchodzi . Ale takie podejście do tematu polityki jest jak wołanie tonącego w oceanie że jego woda nie obchodzi efekty widać: Szwecja , Norwegia, Francja , Niemcy - aborcja , eutanazja wprowadzenie nowego rodzaju płci ! itd... niszczenie rodziny, pedofilia - tak to się wprowadza jednocześnie krzyczy się dla odwrócenia uwagi że kościół to zło.

  Całe dziennikarstwo jak za komuny praktycznie zeszło " do podziemia" mając zakaz na media publiczne w sumie zażydzone i polskojęzyczne media.
  Witold Gadowski, Stanislaw Michalkiewicz, Krzysztof Karoń, Aleksander Jabłonowski ,
 • "PiS to globaliści - budują kraj dla imigrantów" - Joanna Teglund: Magazyn Polskie Sprawy #98 you tube czyli jak wyleczyć się z TV propagandy !
 • Do policji nie dajcie się po raz kolejny sterować tak jak to było przez lata za czerwonej zarazy kiedy brat strzelał do brata a rzeczywistości chodziło o tresowanie Polaków przez Polaków. 200 lat edukacji zakłamanej fałszowanej zrobiło z Polaków w pewnym stopniu niewolników obawiam się, że skutecznie.

 • KONTAKT Z AUTOREM  Okazuje się, że mową nienawiści może być nawet piosenka, w której padają... dwa słowa krytykujące gender. Traf chciał, że utwór został zamieszczony na płycie sprzedawanej w sklepiku Muzeum II Wojny Światowej. "Nienawistny" album wypatrzył historyk Łukasz Męczykowski, aktywnie działający w KOD. I poleciał na skargę do wydawanego przez niemiecki koncern portalu Onet.pl.
  "Przetrwaliśmy czas rozbiorów, I brunatne zło. Komunistów i lewaków. Genderowe dno"
 • Antysemityzm wtórny”, ufundowany na wypieraniu odpowiedzialności za zbrodnie, u Polaków, podobnie jak i u Niemców, ma być jednym z trzech komponentów polskiego antysemityzmu, ufundowanego na „narcystycznej tożsamości narodowej” - twierdzi prof. Michał_Bilewicz Mowa nienawiści jest jednym z etapów tresowania Polaków.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Bez pośredników! Na sprzedaż dom jedno...
Wynajmę gabinet usługowy na ul. Fryderyk...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

styczeń, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2019 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL