Reklama [A] - E-CHO
Reklama [J] - GBS BANK - Kredyt mieszkaniowy
Bezpieczniej na drogach - Wojewódzkie działania ''Prędkość'' na terenie Powiatu Myśliborskiego

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które pojawia się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej ilości wypadków drogowych i kolizji.

W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość”

W ostatni piątek przez cały dzień, na terenie województwa zachodniopomorskiego a tym samym również na terenie powiatu Myśliborskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą: „Prędkość”. Polegały one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami były objęte trasy na terenie powiatu myśliborskiego, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca, szczególnie niebezpieczne. Powyższe działania były prowadzone nie tylko na drogach w terenie zabudowanym.

Niestety ale kierujący pomimo zmiany stawek mandatów, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku niespecjalnie zwracają na ten aspekt uwagę. Tylko w dniu prowadzonych działań, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 17 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości a co się z tym wiąże nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 21 200 tys. zł.

Przytoczona kwota robi duże wrażenie i pokazuje, że stawki mandatów poszły ostro w górę. A niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 40 letni mężczyzna, który prowadząc swojego VW Passata na drodze S-3 przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h co w połączeniu z innym popełnionym wykroczeniem skutkowało mandatem karnym w kwocie 3000 zł. Niestety ale wcześniej tego samego dnia, na terenie innego Powiatu mężczyzna również dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości także o ponad 70 km/h co skutkowało mandatem w wysokości 2500 tys. zł. Jak widać jednego dnia 40-latek otrzymał mandaty karne na kwotę około 6000 tys. zł.

Jednak nie rekordy kwot są tu najważniejsze. Policjantom zależy szczególnie na tym aby uczestnicy ruchu drogowego zawsze bezpiecznie docierali do wyznaczonego celu nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych uczestników.

Pamiętajmy, że lepiej dojechać 15 minut za późno niż 30 lat za wcześnie.

Źródło: KPP Myślibórz
asp. szt. Jacek Poleszczuk

12-01-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Ale glupoty. Te nowe mandaty nie są dla naszego bezpieczeństwa, a po to by nas doić. Jakbyście nie zauważyli, to wiele oplat itp poszlo do góry o astronomiczne kwoty. Nowe podatki i podwyżki też dla bezpieczeństwa? Doją nas na każdym kroku wiec nie piszcie że chodzi o bezpieczeństwo.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBSBank
Reklama [D]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Sprzedam mieszkanie o powierzchni 59,35 ...
Dołącz do nas a otrzymasz stabilne zatru...
Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Reklama [F]

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...