Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [J] - GBS BANK
Barlinek odetchnie - otwarcie obwodnicy.

Mieszkańcy Barlinka czekali na ten moment od dawna. W piątek, 19 lipca br. pierwsze auta pojadą obwodnicą, która odciąży miejskie ulice. O godz. 12 w Barlinku odbędzie się oddanie do użytku inwestycji.

To jedna z najważniejszych inwestycji na drogach wojewódzkich w ostatnim czasie. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby. Nowy jej przebieg zaprojektowano tak, by wykorzystać nasyp nieczynnej linii kolejowej.

W ten sposób poprawiono układ komunikacyjny miasta i odciążono istniejące ulice. Zmienił się również przebieg drogi wojewódzkie nr 156. Dodajmy, że w projektowaniu jest drugi etap tej inwestycji, który przewiduje połączenie nowej obwodnicy z DW nr 151 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia.

Całe zadanie kosztowało 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 14,85 mln zł. Nie bez znaczenia był wkład Gminy Barlinek, który wyniósł ponad 8 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska SA.

Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.

Oddanie do użytku obwodnicy Barlinka, piątek, 19 lipca, godz. 12.00. Miejsce spotkania: wjazd na obwodnicę od strony ul. 31 Stycznia.

Źródło: WZP

17-07-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • KT - spójrz na źródło.
  • Ruch od wczoraj już spory na tej drodze. Elegancko rozladuje to ruch na mieście jak już ludzie się nauczą i przyzwyczaja do drogi.
    Ta obwodnica jest potrzebna. Dobrze ze juz otwarta. Zapachnialo wielkim miastem.  • Tytuł artykułu ,,Barlinek odetchnie - otwarcie obwodnicy" - panie autorze artykułu, pisze Pan niedorzeczności. Jakby Pan nie wiedział, to informuję, że obwodnica Barlinka dokładnie przebiega przez środek Barlinka a na dowód tego proszę zobaczyć na Google Map i tam się Pan przekona, jak wygląda Barlinek z satelity lub jak kto woli z lotu ptaka. Ta droga wprowadzi hałas i spaliny do środka miasta zamiast je stąd wyprowadzić! A ustawienie znaków początek i koniec terenu zabudowanego w samym środku miasta to jedna wielka ściema aby zapewne jakoś umotywować wzięcie kasy unijnej na obwodnicę miasta. Obwodnica z nazwy wskazuje, że taka droga obwodzi miasto a nie tylko centrum. Tak właściwie to ta obwodnica skoro przebiega przez środek Barlinka, to można śmiało stwierdzić, że przebiega przez centrum naszego miasta. A tak poza tym to poczekajmy z ta wielką radością do większej ulewy i do pierwszej zimy. Jeśli znowu nie spłyną nasypy a zimą samochody podjadą pod ul. 31 stycznia, jeśli droga zda egzamin, to ok a jeśli nie to oznacza wielkie pieniądze wyrzucone w błoto! Życzę na przyszłość więcej rzetelności w przekazywaniu informacji.
  • To ja się pytam: skoro dofinansowanie unijne wyniosło 14,85 mln. + 8 mln. Gmina Barlinek to ile zapłacił Inwestor tj. ZZDW ???
    Zabieramy biednym i dajemy bogatym... My mieszkańcy zapłaciliśmy za drogę wojewódzka w centrum miasta a w prezencie Gmina otrzymała na własność ul. Pełczycką na dodatek do remontu. JAK KAPITALIZM TO KAPITALIZM BYLIŚMY WIELCY JESTEŚMY MALI... :(
  • jakby to powiedzieli wschodni bracia....pożywiom uwidim .....rozwaga ,uwaga i rozsądek na początek. Osobowe się poślizgają i się prześlizgną ale długie ciężkie..tiry...czarno to widzę do tego jeszcze ...milion..e-L-ek.... ..czas wakacji czas nauki...a życie i tak swoje pokaże ....powodzenia
  • Nie wiem czy tak Barlinek odetchnie skoro będzie to główna droga, samochody jadące z miasta i do miasta będą musiały ustąpić pierwszeństwa i za pewne pojawia się kolejne korki, tylko teraz w innych miejscach

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku...
Sprzedam zestaw kół - opony Dębica, rozm...
Sprzedam samochód Volkswagen PASSAT B5 ...
Czy Twoje dzieci marzą o świątecznym spo...
Sprzedam dom na wsi. Dom położony jest ...
Sprzedam dom na wsi. Dom położony jest ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G6] - AUTOPROMOCJA
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...