OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
 I Sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Kadencja 2024 - 2029.

Dnia 7 maja br. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Barlinku - nowej kadencji 2024 – 2029.

News will be here

W trakcie sesji, nowo wybranym radnym, zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Barlinku Katarzyna Dziewięcka wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego.

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni nowej kadencji złożyli ślubowania: Paulina Hes, Katarzyna Jóźwiak, Alicja Kowalewska, Cezary Krzyżanowski, Cezary Michalak, Artur Paluch, Jacek Poleszczuk, Jacek Świercz, Wojciech Szymaniak, Sylwester Łuczak, Tomasz Strychalski, Rafał Szczepaniak, Ewelina Witkowska, Anna Zięcina.

Kolejnym punktem sesji był wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Barlinku. W głosowaniu tajnym, na funkcję Przewodniczącego wybrano Cezarego Michalaka. Do czasu wyboru przewodniczącego rady, obrady sesji prowadził najstarszy wiekiem radny Jacek Świercz.

W następnym punkcie sesji zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Barlinku Katarzyna Dziewięcka wręczyła Pani Bernardzie Lewandowskiej zaświadczenie o wyborze Burmistrza Barlinka. Pani Bernarda Lewandowska przed objęciem funkcji Burmistrza Barlinka złożyła ślubowanie.

Pani Burmistrz podziękowała wszystkim, za obdarzenie jej zaufaniem, a radnych zaprosiła do współpracy, na rzecz gminy Barlinek.

W okręgu wyborczym nr 12, w którym mandat radnej zdobyła Bernarda Lewandowska, 14 lipca 2024 r. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Barlinku.

Źródło: UM Barlinek

08-05-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • No i szpital w barlinku zostanie oddłużony. Wszyscy dostaną dyscyplinarkę, zostanie tylko pań prezes . No ładnie ładnie. A miało być fajnie.
 • Oj, dzieje się dzieje. Żadnych zmian nie widać i na to wygląda że nie będzie. Nie za tym głosowałam. No niestety powtórka. NIC SIE NIE ZMUENI. ZCA PAN PASZEK , PANI WLODKOWSKA? . JUZ BEZ KOMENTARZA. NO COZ ZOSTAJE ZYCZYC POWODZENIA Z TAKA GRUPA
  Do tego Rada Miejska!!!!. Dobrze ze Czarek Krzyżanowski jest w Radzie. No.niestety ma jeden glos- tylko.
 • Rozwalił mnie radny Łuczak...
 • Przede wszystkim to będzie bardzo trudna kadencja ze względu na sytuację w Europie. Ekonomia Europy i Świata przekłada się na nasze podwórko. Ogromnym problemem nie do udźwignięcia będzie sytuacja szpitala. Jeżeli nie nastąpi poprawa sytuacji w Polsce, to w Barlinku będzie ciężko utrzymać nowej burmistrzyni szpital. Barlinek dłużej nie pociągnie zadłużenia i kosztów z tym związanych.
  Nadzieją dla miasta będą jednak dotacje unijne. Powinny iść inwestycje.
  Za kilka lat będzie wiadomo czy barlinek wybrał dobrego burmistrza na ciężkie czasy.
  Moim zdaniem babka sobie poradzi.
 • To będzie niesamowita kadencja same perełki...
 • To teraz zobaczycie te posunięcia. Nowym prezesem szpitala będzie facet, którego odwołano w Gryfinie.
  https://www.igryfino.pl/artykul/44427,prezes-szpitala -odwolany-przez-zarzad-powiatu-w-gryfinie
  Poczytajcie sobie. Warto.
 • Jakże prawdziwe komentarze jak niżej. Doprowadzają do białej gorączki. Nie tak to miało wyglądać. Ja czekam jakie będą posiniecia i przesunięcia kadrowe, ...... pewnie nic się nie zmieni. To były moje ostatnie wybory. Pani Kowalewska panie Michalak WSTYD. Chociaż wiadomo i znamy panią Kowalewska. Jak ta pszczółka z kwiatka na kwiatek.
 • GRU no niestety muszę Ci przyznać rację. A jak się dobrze wsłuchasz co szeptem powiedział Michalak do Lewandowskiej w trakcie wręczania jej kwiatów, to zakrawa o pomstę do nieba. Cyt. ,,Jesteśmy Twoimi żołnierzami". Widocznie chlop dalej nie ma pojęcia po co tam jest, i że to Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym w stosunku do Burmistrza. Dosłownie ,,kocury z podkulonym ogonem,, będą jeść z ręki swej Pani!!! Tylko pytanie? W zamian za co?
 • Jak nie przepchnie? Kowalewska po jej stronie, bo ta jak rasowy polityk, zawsze jest po tej właściwej stronie.
  Pewnie dalej będzie się panoszyć w urzędzie na zasadzie "ty wiesz kim ja jestem". Ja tych odsetek za niezapłacenie podatku nie muszę płacić bo jestem wielką radną.
  Nic tu się nie zmieni. W miejsce głupich przyszli jeszcze głupsi.
 • No i zaczęła się zamiana. Aktywni pięknie oddali stanowisko przewodniczącego rady Michalakowi, licząc zapewne na przychylność byłych radnych Zielińskiego. ,,Nie mniej kocham Cezara ale bardziej kocham Rzym" mam nadzieję, że p. Lewandowskiej będą te słowa śnić się po nocach gdy nie przepchnie żadnego swojego projektu uchwały.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here