Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [J] - GBS BANK
100 rocznica Odzyskania Niepodległości. Program.

Burmistrz Barlinka i Przewodniczący Rady Miejskiej w Barlinku zapraszają na uroczystości związane z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie.

W programie:

08-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • leczenie z PO PiS - u Warszawa dnia 13 marca 2018 poz. 529 Ustawa z dnia 8 luty 2018. Ustawa 1044 - po co jest
  "ustawa o bratniej pomocy"
  i
  "do czego potrzebne są rządowi uzbrojone posiłki z obcych państw". "Rząd wyraźnie boi się imprez masowych i demokratycznych zgromadzeń publicznych. Boi się Polaków i gotowy jest dla utrzymania się przy władzy sprowadzać do Polski obce siły i rezygnować z suwerenności państwa"
 • Piłsudski nałożył na polska wieś 3 x większe podatki niż car stąd bieda na wsi i głód na przednówku - prawda o sanacji, a wielu ciągle żyje legendą marszałka na białym koniu.
 • Polecam zmianę kanały z TV na internet np you tube - Pan Nikt, który w piękny sposób podsumowuje zarówno okres sanacji jak i obecny " sanacyjna hołota i pisowska hołota" . Jedni nie potrafili utrzymać niepodległości drudzy robią to samo wygaszając Polskę czego wielu nie dostrzega . PO nawet nie zasługuje na miano hołoty. Warto samemu posłuchać dlaczego Pan Nikt Tomasz Gryguć
 • – Na jego polecenie skrytobójczo zamordowano wybitnych generałów Polaków (potencjalnych kandydatów na stan. Naczelnego Wodza): gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego, gen. Malczewskiego, gen. Hempela, gen. Franka; innych zdymisjonował (np. Dowbór–Muśnicki, M. Januszajtis, J. Haller, Szeptycki, Sikorski). Na generałów mianował ludzi miernych, ale ślepo sobie oddanych. Wojsko uczynił prywatnym folwarkiem.

  – R. Dmowski po odbytym z nim spotkaniu 21.05.1920 r., stwierdził: „To człowiek niepoczytalny, nie da się z nim sensownie rozmawiać!”. Otaczał się ludźmi małymi, służalczymi i bezkrytycznymi. Wybitny uczony prof. F. Koneczny rządy piłsudczyzny oceniał jako zapaść cywilizacyjną Polski, narzucenie narodowi mieszanki cywilizacyjnej bizantyńsko–turańsko–żydowskiej. Rydz Śmigły w prywatnych rozmowach z zaufanymi osobami uważał Piłsudskiego za człowieka nienormalnego.

  – Kluczowe stanowiska w państwie powierzał tylko Żydom i masonom. Zakładał tajne szkoły Żydom z KPP (!).

  – Szeroko popierał sprawy żydowskie. W r. 1927 przyznał obywatelstwo polskie 600 tys. Żydów rosyjskich (tzw. Litwakom), którzy całkowicie opanowali handel, a „zapomniał” o 2 mln Polaków w ZSRR, których w latach 30. mordowano, a resztki wywieziono na Syberię i do Kazachstanu. W późniejszym okresie przyjął 200 tys. Żydów niemieckich. Żadne państwo w Europie nie chciało ich przyjąć zdając sobie sprawę, jakie to przyniesie szkody tym narodom, a wyniszczony naród polski podstępnie opanowany przez Żydów na czele z Piłsudskim–Selmanem stał się cieplarnią dla żydostwa. (Co ciekawe, dzisiaj potomkom Polaków w Kazachstanie odmawia się wizy jeśli nie znają języka, jednak kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Izraela paszporty do Polski dostaje co rok bez problemu. „My polski? Niech się goje uczą jiidysz!”)
 • Jeszcze o marszałku ( wszytko do sprawdzenia w dokumentach) - W listopadzie 1918 r. osadzony u władzy przez Niemców, którzy specjalnym pociągiem przywieźli go z Magdeburga do Warszawy (tajny układ z hr. Kesslerem). „Uwięzienie” w Magdeburgu (w luksusowych warunkach!) miało na celu zbudowanie mu pozytywnej legendy.

  Z polecenia Berlina wojska niemieckie oddały się mu do dyspozycji, a zależna od Niemiec Rada Regencyjna przekazała mu władzę.

  Wierny sojuszowi z Niemcami nie udzielił pomocy Powstaniu Wielkopolskiemu, był przeciwny odzyskania Gdańska i dostępu do Bałtyku (!). – Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.)!!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi austriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą.
 • Marysia ludzie nie znają historii powiem więcej nie chcą znać i to jest odpowiedź dlaczego często Ci co powinni być piętnowani to mają swoje ulice , pomniki. A innych się pomija . Podam przykład szpicla z Auschwitz Władysława Bartoszewskiego ( rozpoznał go były wiezień - głośno było o tym), który zablokował nadanie Orła Białego Witoldowi Pileckiemu. I taka to historia pisana jest Polakom w podręcznikach o Piłsudskim o Bartoszewskim a to byli za życia ludzie .............. Niemcy podali do sądu polskiego dziennikarza za to że powiedział, że Niemcy mordowali ludzi itd.... Witold Gadowski - polecam you tube
 • Marysia - żeby tylko zamach majowy tego było więcej. Przede wszystkim sanacja cofnęła kraj w rozwoju, Piłsudski osłabił Wołyń bo blokował osadnictwo. Wojsko obsadzane politycznie itd... no i NBP oddany Rothschildom , kopalnie anglikom - to tak w skrócie. – W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdzą, iż był to Żyd o nazwisku rodowym Selman, stryjeczny brat F. Dzierżyńskiego. On sam podawał się za Litwina o nazwisku Ginet. Wśród zaufanych chlubił się, że ma w żyłach krew Butlerów, Selmanów i Ginetów. – Ideowo socjalista, zwolennik teorii Marksa, działający w zdominowanym przez Żydów ruchu socjalistycznym. W okresie rewolucji 1905 r. wszczynał bratobójcze walki – ma na sumieniu wielu zamordowanych Polaków. – Zionął nienawiścią do narodu polskiego – nazywał nas narodem idiotów, czego nie ukrywał wśród najbliższych. Polskę traktował jako mięso armatnie w planach przebudowy świata, a zwłaszcza Rosji. Znakomity aktor, mistrz demagogii i propagandy – wykreował się na patriotę zatroskanego o Polskę.
 • – Ojciec Piłsudskiego przed powstaniem styczniowym był oberpolicmajstrem w Wa-wie. Znienawidzony przez Polaków, miał opinię gorliwego sługusa Rosjan, złodzieja, łapownika i okrutnika.

  – Człowiek niemoralny, zuchwały, mściwy, pozbawiony skrupułów, o niezmierzonej ambicji i pysze. Aby móc poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz, w 1899 r. porzuca katolicyzm i przechodzi na protestantyzm. Druga żona Żydówka Perl–Szczerbińska (nieślubne dziecko Żyda Perla) – ślub w 1921 r.

  Miał wiele kochanek np. poetka K. Iłłakowiczówna – osobista sekretarka, lekarz E. Lewicka (zmarła w dziwnych okolicznościach). Ekskomunikowany – kard. Sapieha nie pozwolił umieścić jego trumny w Kaplicy Królewskiej na Wawelu jako apostaty i wroga narodu, ale jego kamaryla wymusiła to siłą.
 • Nie da się rozgraniczyć roli Piłsudskiego w wydarzeniach sprzed 100 I mniej lat.
  Kiedy trzeba było prowadzić do wolności, był wybitny I jedyny. Gdy zrobił zamach stanu, powinien stanąć przed sądem I dać głowę. Dzisiaj uroczystości 100-lecia Niepodległości mają miejsce pod obeliskiem jego imienia. To wielkie nadużycie, z którego trudno jest wytłumaczyć się dzisiejszym włodarzom miasta, którzy nie rozumieją historii i roli dyktatora. Już kiedyś to słyszałam, ale może warto postawić tuż obok jego obeliska, kamień uświetniający męstwo i przywództwo generała Wojciecha Jaruzelskiego – wszak on też był zamachowcem i w jakimś stopniu odnowicielem …..

 • Przewrót majowy (zamach majowy, pucz majowy) – zbrojny zamach stanu w Polsce dokonany w dniach 12–15 maja 1926, w Warszawie przez marsz. Józefa Piłsudskiego, w czasie którego zabitych zostało 379 osób (215 żołnierzy i 164 osoby cywilne), a około 1000 osób zostało rannych

  Zginęło:
  17 oficerów
  81 szeregowych[2]
  (plus 10 nierozpoznanych wojskowych)
  Ranni:
  40 oficerów[2],
  274 szeregowych[2]
  Cywile: zginęło 164, rannych 314

  żyd litewski , socjalista jeden z pierwszych który rozpoczął rozbrajanie Polaków. Agent niemiecki jak Tusk, Hitler rozkazał trzymać wartę przy jego grobie. Pytanie czy nie jest schizą w narodzie Polskim stawianie pomnika takiemu człowiekowi wielu przyczyniło się do odzyskania Niepodległości ale ten człowiek pełen pychy mający Polska krew na rękach był na końcu tego łańcucha. Przez jego działania na wschodzie o mały włos nie doszło do utraty niepodległości i tylko dzięki gen Rozwadowskiemu i innym tak się nie stał. Na konie powiem jak ta żydówka na you tube Halina Zamel - Polacy uczcie się historii na nowo ! Proszę zapytać tych co może jeszcze żyją co mówią o Piłsudskim !

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Powierzchnia domu 100m/kw, powierzchnia ...
Sprzedam komputer HP Compaq dc5800 Micro...
Oferuję do wynajmu Goleniów, Gorzów Wlkp...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Hotel City Park Barlinek zatrudni na sta...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Kryta pływalnia (basen) tak czy nie?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] - DJ Pitersound
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...